Lana Grossa

MEILENWEIT 100g Sooty

Antal

100 g

Löplängd

ca. 400 m
per 100 g

Tjocklek på stickor

2,5 - 3

Stickprov (Masktäthet)

10 x 10 cm
40 Rader, 28 Maskor

Antal

ca. 100 g

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6222-mörk blå/gråblå/ljus blå/grågrön/svartgrön/mörk violett

6222-mörk blå/gråblå/ljus blå/grågrön/svartgrön/mörk violett

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6224-himmelblå/bläckblå/majgrön/grågrön/mörk grön/senap/roströd

6224-himmelblå/bläckblå/majgrön/grågrön/mörk grön/senap/roströd

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6227-ljus blå/mörk blå/ecru/rosa/mörk oliv

6227-ljus blå/mörk blå/ecru/rosa/mörk oliv

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6228-mörk röd/ljus röd/rosa/grå

6228-mörk röd/ljus röd/rosa/grå

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6229-turkos/citrusgul/ljus grön/mörk grön/svart/grålila

6229-turkos/citrusgul/ljus grön/mörk grön/svart/grålila

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6230-blå/ljus blå/gul/mörk röd/pink/olivgrön/gul/ocker

6230-blå/ljus blå/gul/mörk röd/pink/olivgrön/gul/ocker

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6231-röd/ljus röd/mörk röd/jade/orange/gul/mörk blå/mörk grön

6231-röd/ljus röd/mörk röd/jade/orange/gul/mörk blå/mörk grön

Lana Grossa MEILENWEIT 100g Sooty | 6232-mörk röd/burgund/röd/jeans/gul/oliv

6232-mörk röd/burgund/röd/jeans/gul/oliv

Skötselråd

Kan inte torktumlas

Kan inte torktumlas

Plantorkning

Plantorkning

Tål inte blekning

Tål inte blekning

Kan strykas på mellantemperatur

Kan strykas på mellantemperatur

Kemtvättas med perkloretylen

Kemtvättas med perkloretylen

Skonsam tvätt 40°C

Skonsam tvätt 40°C